Blachodachówka, czyli nowoczesne pokrycie dachowe wykonane z ocynkowanej blachy, to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań wykorzystywanych w dekarstwie. Powodem niewątpliwie są liczne zalety tego materiału, dzięki którym można go zastosować niemal wszędzie.

cze 28, 2018

Mieszkanie lub pokój na poddaszu to marzenie niejednej osoby. Takie miejsca, umiejętnie zaaranżowane emanują swoistym nastrojem, kojarzą się z przytulnością i ciepłem domowego ogniska. Niektórzy, podążając za marzeniami i skupiając się całkowicie na stworzeniu klimatycznego gniazdka, zapominają o tym, że mieszkanie na poddaszu oprócz tego, że przytulne, przede wszystkim powinno być funkcjonalne. W tego typu pomieszczenia trzeba zazwyczaj włożyć dużo więcej pracy niż w standardowe i odpowiednio zaprojektować wszystkie elementy, aby urocze skosy nie stały się kiedyś przyczyną dyskomfortu. Dotyczy to na pewno funkcjonalnego projektu kuchni, dobrania dopasowanych mebli, a przede wszystkim zapewnienia dostatecznego dopływu światła słonecznego, które jest niezbędne w każdym mieszkaniu. Z tą ostatnią kwestą wiąże się konieczność wybrania odpowiednich okien dachowych, które nie tylko dostarczą dużo światła, ale będą też wygodne w obsłudze i użytkowaniu.

cze 18, 2018

Wybór pokrycia dachowego, to jeden z trudniejszych etapów budowy domu, z którym musi sobie poradzić inwestor. Trzeba podjąć wiele ważnych decyzji dotyczących chociażby koloru przyszłego dachu, materiału, z którego zostanie wykonany, ekipy fachowych dekarzy, a przede wszystkim stawić czoła kosztom, które niezależnie od wyboru konkretnego pokrycia stanowią spory wydatek. Wśród szerokiej oferty pokryć dachowych, przyjrzymy się dwóm dość skrajnym materiałom, które różnią się pomiędzy sobą wieloma właściwościami. Mimo tego albo może właśnie dlatego można się zastanawiać, które pokrycie wybrać: blachę trapezową czy dachówkę ceramiczną?

cze 7, 2018

Jak wygląda dachówka ceramiczna, wie na pewno każdy. Natykamy się na nią niemal wszędzie – na starych kamienicach, prywatnych domach czy zabytkowych kościołach i zamkach. Trudno jej się oprzeć, gdyż budowle z dachami pokrytymi tym materiałem zazwyczaj są niezwykle malownicze i przywodzą na myśl same pozytywne skojarzenia. W różnych zakątkach świata istnieją wręcz miasteczka, które słyną z bajkowych, czerwonych dachów, co z pewnością napędza ruch turystyczny w tych rejonach.

maj 28, 2018

Istnieją różne domy. Jedne są kwintesencją współczesnych trendów architektonicznych i pochwałą nowoczesności, inne wyraźnie dryfują w stronę stylu rustykalnego, a kolejne po prostu wpisują się w ogólny krajobraz i nie wyróżniają niczym szczególnym. Zazwyczaj jednak, większość właścicieli, dla których własny dom często jest spełnieniem marzeń chcą, aby ich dom był szczególny i jedyny w swoim rodzaju. Próbują to osiągnąć różnymi metodami, a ich wyobraźnia jest nieograniczona. Bywają domy w nietypowych kolorach, bądź z bajkowymi wieżyczkami, są też porośnięte winoroślą lub otoczone malowniczym ogrodem. Sposobów na wyróżnienie swojego domostwa jest chyba tyle ilu właścicieli. Jednym z rzadziej stosowanych, ale ciekawym pomysłem jest wykorzystanie pewnego rodzaju akcesoriów dachowych, jakim są ozdoby dachowe.

maj 17, 2018

Zdarza się, że patrząc na jakiś dom, w pierwszym momencie zwracamy uwagę przede wszystkim na dach, który wyróżnia się na tle innych. Powodem może być nietypowy kolor, niekonwencjonalny kształt czy też pokrycie wykonane np. ze strzechy. Posiadanie takiego domu daje niewątpliwie poczucie wyjątkowości, jednak, aby dach oprócz walorów estetycznych spełniał dobrze swoją podstawową funkcję użytkową, musi być przede wszystkim szczelny, ciepły i trwały. Aby tak się stało, do jego budowy wykorzystuje się szereg różnego rodzaju akcesoriów dachowych, których często nawet nie widać, ale bez nich dach byłby tylko niewiele wartą ozdobą.

maj 7, 2018

Dach, to oczywiście niezbędny element każdego domu niezależnie od kraju, w którym go zbudowano. Jest to zwieńczenie domostwa, przynoszące na myśl pozytywne skojarzenia z ciepłem domowego ogniska, bezpieczeństwem i komfortem. Poza oczywistymi walorami praktycznymi, dach może też pełnić funkcję dekoracyjną, a nawet stanowić najbardziej charakterystyczny i wyróżniający się element całego budynku. Można to osiągnąć wieloma sposobami m.in. poprzez zastosowanie nietypowych materiałów, oryginalnego kształtu czy koloru. Planując jednak swój wymarzony dom, trzeba mieć świadomość, że marzenia kosztują i niemal każdy innowacyjny pomysł spowoduje podwyższenie kosztów krycia dachu.


kwi 26, 2018

Dach, to jeden z najważniejszych i najtrudniejszych elementów konstrukcji budynku. Od tego czy jest wykonany zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, zależy komfort i spokój przyszłych mieszkańców, o czym niejednokrotnie przekonali się właściciele domów z przeciekającymi bądź pozbawionymi odpowiedniej izolacji termicznej dachami. Stają się one wtedy przyczyną wiecznych kłopotów zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków pogodowych oraz prawdziwą studnią bez dna, bo zdarza się, że kolejne naprawy nie przynoszą pożądanego skutku. Dlatego, tak ważne jest, aby budując lub remontując dom, starannie wybrać firmę świadczącą usługi dekarskie, by w przyszłości nie narażać się na stresy i wydatki finansowe.

kwi 16, 2018

System orynnowania to nieodzowny element każdego dachu, pełniący niezwykle ważną funkcję ochronną elewacji budynku. Rynek oferuje szeroki wachlarz rynien, które różnią się pomiędzy sobą zarówno wyglądem, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Każdy inwestor budujący lub remontujący dom musi wybrać odpowiednie rynny i rury spustowe, które nie tylko będą się dobrze prezentować i współgrać z elewacją i dachówką, ale przede wszystkim będą skutecznie odprowadzać wodę deszczową i tę, która powstanie z topiącego się śniegu zalegającego na dachu.

mar 27, 2018

Na przestrzeni wieków, człowiek dokonywał kolejnych odkryć i nieustająco zmieniał świat. Niektóre wynalazki zrewolucjonizowały historię, całkowicie zmieniając życie całych społeczeństw i wprowadzając nowe nawyki. Również dziś, niemal na naszych oczach dochodzi do spektakularnych odkryć wpływających na styl i komfort życia. Niektóre osiągnięcia człowieka są jednak znane od wieków i dzięki nieustającemu ulepszaniu służą nam do dziś. Do takich wynalazków należy niewątpliwie umiejętność tworzenia dachów pokrywających ludzkie siedziby, czyli dekarstwo.


mar 27, 2018

Charakterystyczny rąbek w blachach do pokrycia dachu to pionowe wzniesienia biegnące od góry do dołu arkuszy blachy. Panele wyglądają ciekawie i nowocześnie, dlatego również Ty możesz znaleźć w dachach na rąbek swojego faworyta, aby postawić na estetyczny wygląd Twojego domu oraz innych budynków.

wrz 12, 2016

Porządne okna dachowe stworzone są z trwałych materiałów użytych zarówno do budowy profilu, jak też w postaci pakietów szybowych, natomiast ich trwałość można przedłużyć za pomocą odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji. Do regularnych działań wystarczą podstawowe środki, natomiast w przypadku gruntownego odświeżania i renowacji sprawdzą się te bardziej zaawansowane.

wrz 5, 2016

Oferta firm tworzących okna dachowe stale proponuje nowe rozwiązania, dalekie od pierwowzorów znanych sprzed lat. Najmniejsze nawet detale dotyczące sposobu otwierania bywają dopracowane z jubilerską precyzją, aby Twój komfort użytkowania był jak największy. Udogodnienia mogą być bardziej lub mniej radykalne, a często trafisz na zupełnie innowacyjne rozwiązania.

sie 29, 2016

Odpowiednio dobrane surowce i produkcja na światowym poziomie sprawia, że rynny cenionych polskich producentów to połączenie jakości oraz elegancji. Wybierając odpowiednie dla swojego domu lub innego budynku z pewnością spotkasz się z szerokim asortymentem. Wybór między rynnami PCV i stalowymi wystarczy, aby mógł powstać solidny system orynnowania.

sie 22, 2016

Najprostsza sytuacja to taka, gdy dach jest dwuspadowy, bez lukarn i dodatkowych elementów połaci. Współczesne dekarstwo natomiast zna wiele realizacji, gdzie dachy znacznie odbiegają wyglądem od tych z dawnych czasów, zwłaszcza ze względu na duży metraż samego budynku. Odpowiednio dobrane rynny zbiorą i odprowadzą wodę z każdego dachu, wystarczy prawidłowy montaż zgodnie z ich przeznaczeniem.

sie 14, 2016

Doświetlenie poddasza użytkowego to sposób na pomieszczenia pełne światła w pogodny dzień. Promienie słoneczne z powodzeniem zastępują pracę wszelkich żarówek, dając tym samym oszczędność energii. Odpowiednia liczba lub wielkość okien spełni swoje zadanie, jeżeli zachowane zostaną normy oraz zalecenia dotyczące montażu.

sie 8, 2016

Solidna ekipa dekarska jest niezwykle istotna, aby projekt dachu został zrealizowany z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów. Fachowy dekarz prawidłowo wykona powierzone mu zadanie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, uwzględniając, że inwestycja w dach to koszty, które powinny wymagać wznowienia dopiero po wielu latach. Jak zatem dobrać osobę lub firmę odpowiednią do prac na Twoim dachu?

sie 1, 2016

Zwykłe właściwości izolacyjne to już zdecydowanie zbyt mało. Teraz Twój dach może być odpowiednio zabezpieczony, a przy okazji wzbogacić się o cechy, które nie sposób było osiągnąć wcześniej, gdy membrany dachowe przypominały bardziej arkusze folii niż nowoczesne wielofunkcyjne okrywy. Dachy znacznie na tym zyskały.

lip 25, 2016

Bezpieczne dachy to obecnie ważne zagadnienie, ponieważ coraz częściej występujące burze i inne gwałtowne zawirowania w pogodzie sprawiają, że pokrycia dachowe muszą spełniać wyższe wymogi. Krótko mówiąc, im trudniejsza do zerwania przez wiatr powierzchnia, tym domownicy będą bezpieczniejsi. Wybierz zatem spośród wielu modeli dachówki ceramicznej lub cementowej, aby maksymalnie chronić swój dach.

lip 18, 2016

Na dachu wyglądają tak, że można być przekonanym o ich twardości. Wizualnie nie odbiegają od dachówek lub blachodachówki. To jedna z zalet dachówek bitumicznych, czyli elastycznego materiału, który stanowi alternatywę dla innych dzisiejszych rozwiązań. Wystarczy dobrać wzór i kolor, aby cieszyć się odnowionym wizerunkiem całego domu.

lip 11, 2016

Dawniej blacha kojarzona była głównie z prowizorycznymi i tymczasowymi konstrukcjami, a jej trwałość pozostawiała wiele do życzenia. Dziś natomiast ten materiał jest chętnie wykorzystywany w pracach dekarskich i budowlanych, ponieważ otrzymał nową jakość, a także dostępność w znacznie większej gamie wzorów i kolorów. Może zatem czas na blachę trapezową w Twoich planach?

lip 4, 2016

Współcześni dekarze dobrze wiedzą, jak wytłumaczyć klientowi wszystkie niejasności, aby miał świadomość, co dokładnie będzie się działo z jego dachem lub oknami dachowymi. Także na etapie poszukiwań w Internecie warto ustalić, czego tak naprawdę szukać, aby zapoznać się z zagadnieniem, którego potrzebujesz. Poniżej krótkie zestawienie.

cze 27, 2016

Mały metraż mieszkania lub pokoju na poddaszu sprawia, że należy szukać rozwiązań, które nie będą dodatkowo ograniczać przestrzeni. Idealnie sprawdzą się tutaj niewielkie wielofunkcyjne meble, rozkładane łóżka oraz dekoracje zajmujące jak najmniej miejsca na podłodze. Także okna warto dobrać tak, aby nawet gdy będą otwarte, nie ograniczały Twojej swobody.

cze 21, 2016

Stan dachówek da się ocenić samodzielnie, patrząc na nie z odpowiedniej odległości w zależności od stopnia zużycia lub uszkodzeń, natomiast nie zawsze możliwa jest ocena więźby dachowej, która  ukryta od góry pod izolacją, twardym poszyciem i dachówkami, a od spodu zakryta stropem, jest dla Ciebie niewidoczna. Konieczna może być pomoc fachowych dekarzy.

cze 21, 2016

Dachy przez lata użytkowania spełniają dobrze swoją funkcję, ponieważ nowoczesne pokrycia dachowe wykonane są z wysokiej klasy surowców oraz odpowiednio zabezpieczone na końcowych etapach produkcji dla jeszcze większej trwałości. Przychodzi jednak czas, gdy należy rozważyć naprawę lub całkowitą wymianę dachówek lub blachy. Z pewnością zauważysz to Ty lub pozostali domownicy.

cze 21, 2016