Charakterystyczny rąbek w blachach do pokrycia dachu to pionowe wzniesienia biegnące od góry do dołu arkuszy blachy. Panele wyglądają ciekawie i nowocześnie, dlatego również Ty możesz znaleźć w dachach na rąbek swojego faworyta, aby postawić na estetyczny wygląd Twojego domu oraz innych budynków.

wrz 12, 2016

Porządne okna dachowe stworzone są z trwałych materiałów użytych zarówno do budowy profilu, jak też w postaci pakietów szybowych, natomiast ich trwałość można przedłużyć za pomocą odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji. Do regularnych działań wystarczą podstawowe środki, natomiast w przypadku gruntownego odświeżania i renowacji sprawdzą się te bardziej zaawansowane.

wrz 5, 2016

Oferta firm tworzących okna dachowe stale proponuje nowe rozwiązania, dalekie od pierwowzorów znanych sprzed lat. Najmniejsze nawet detale dotyczące sposobu otwierania bywają dopracowane z jubilerską precyzją, aby Twój komfort użytkowania był jak największy. Udogodnienia mogą być bardziej lub mniej radykalne, a często trafisz na zupełnie innowacyjne rozwiązania.

sie 29, 2016

Odpowiednio dobrane surowce i produkcja na światowym poziomie sprawia, że rynny cenionych polskich producentów to połączenie jakości oraz elegancji. Wybierając odpowiednie dla swojego domu lub innego budynku z pewnością spotkasz się z szerokim asortymentem. Wybór między rynnami PCV i stalowymi wystarczy, aby mógł powstać solidny system orynnowania.

sie 22, 2016

Najprostsza sytuacja to taka, gdy dach jest dwuspadowy, bez lukarn i dodatkowych elementów połaci. Współczesne dekarstwo natomiast zna wiele realizacji, gdzie dachy znacznie odbiegają wyglądem od tych z dawnych czasów, zwłaszcza ze względu na duży metraż samego budynku. Odpowiednio dobrane rynny zbiorą i odprowadzą wodę z każdego dachu, wystarczy prawidłowy montaż zgodnie z ich przeznaczeniem.

sie 14, 2016

Doświetlenie poddasza użytkowego to sposób na pomieszczenia pełne światła w pogodny dzień. Promienie słoneczne z powodzeniem zastępują pracę wszelkich żarówek, dając tym samym oszczędność energii. Odpowiednia liczba lub wielkość okien spełni swoje zadanie, jeżeli zachowane zostaną normy oraz zalecenia dotyczące montażu.

sie 8, 2016

Solidna ekipa dekarska jest niezwykle istotna, aby projekt dachu został zrealizowany z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów. Fachowy dekarz prawidłowo wykona powierzone mu zadanie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, uwzględniając, że inwestycja w dach to koszty, które powinny wymagać wznowienia dopiero po wielu latach. Jak zatem dobrać osobę lub firmę odpowiednią do prac na Twoim dachu?

sie 1, 2016

Zwykłe właściwości izolacyjne to już zdecydowanie zbyt mało. Teraz Twój dach może być odpowiednio zabezpieczony, a przy okazji wzbogacić się o cechy, które nie sposób było osiągnąć wcześniej, gdy membrany dachowe przypominały bardziej arkusze folii niż nowoczesne wielofunkcyjne okrywy. Dachy znacznie na tym zyskały.

lip 25, 2016

Bezpieczne dachy to obecnie ważne zagadnienie, ponieważ coraz częściej występujące burze i inne gwałtowne zawirowania w pogodzie sprawiają, że pokrycia dachowe muszą spełniać wyższe wymogi. Krótko mówiąc, im trudniejsza do zerwania przez wiatr powierzchnia, tym domownicy będą bezpieczniejsi. Wybierz zatem spośród wielu modeli dachówki ceramicznej lub cementowej, aby maksymalnie chronić swój dach.

lip 18, 2016

Na dachu wyglądają tak, że można być przekonanym o ich twardości. Wizualnie nie odbiegają od dachówek lub blachodachówki. To jedna z zalet dachówek bitumicznych, czyli elastycznego materiału, który stanowi alternatywę dla innych dzisiejszych rozwiązań. Wystarczy dobrać wzór i kolor, aby cieszyć się odnowionym wizerunkiem całego domu.

lip 11, 2016

Dawniej blacha kojarzona była głównie z prowizorycznymi i tymczasowymi konstrukcjami, a jej trwałość pozostawiała wiele do życzenia. Dziś natomiast ten materiał jest chętnie wykorzystywany w pracach dekarskich i budowlanych, ponieważ otrzymał nową jakość, a także dostępność w znacznie większej gamie wzorów i kolorów. Może zatem czas na blachę trapezową w Twoich planach?

lip 4, 2016

Współcześni dekarze dobrze wiedzą, jak wytłumaczyć klientowi wszystkie niejasności, aby miał świadomość, co dokładnie będzie się działo z jego dachem lub oknami dachowymi. Także na etapie poszukiwań w Internecie warto ustalić, czego tak naprawdę szukać, aby zapoznać się z zagadnieniem, którego potrzebujesz. Poniżej krótkie zestawienie.

cze 27, 2016

Mały metraż mieszkania lub pokoju na poddaszu sprawia, że należy szukać rozwiązań, które nie będą dodatkowo ograniczać przestrzeni. Idealnie sprawdzą się tutaj niewielkie wielofunkcyjne meble, rozkładane łóżka oraz dekoracje zajmujące jak najmniej miejsca na podłodze. Także okna warto dobrać tak, aby nawet gdy będą otwarte, nie ograniczały Twojej swobody.

cze 21, 2016

Stan dachówek da się ocenić samodzielnie, patrząc na nie z odpowiedniej odległości w zależności od stopnia zużycia lub uszkodzeń, natomiast nie zawsze możliwa jest ocena więźby dachowej, która  ukryta od góry pod izolacją, twardym poszyciem i dachówkami, a od spodu zakryta stropem, jest dla Ciebie niewidoczna. Konieczna może być pomoc fachowych dekarzy.

cze 21, 2016

Dachy przez lata użytkowania spełniają dobrze swoją funkcję, ponieważ nowoczesne pokrycia dachowe wykonane są z wysokiej klasy surowców oraz odpowiednio zabezpieczone na końcowych etapach produkcji dla jeszcze większej trwałości. Przychodzi jednak czas, gdy należy rozważyć naprawę lub całkowitą wymianę dachówek lub blachy. Z pewnością zauważysz to Ty lub pozostali domownicy.

cze 21, 2016