Blacha trapezowa Białystok

Strona główna » Dachy » Blacha trapezowa

Blacha trapezowa jest dobrym rozwiązaniem podczas krycia dachów. Pozwala ona znacznie szybciej zakończyć prace dekarskie zwłaszcza przy dużych powierzchniach. Dostępność w obszernych płatach to wygoda, na którą decydują się nie tylko właściciele hal i fabryk o płaskich dachach, lecz także mieszkańcy domów z dachami wielospadowymi.

Jak blacha trapezowa może odmienić Twój dach?

Zmieniając pokrycie dachowe lub planując, jaki materiał zostanie użyty przy powstawaniu nowego budynku, możesz wybrać najwyższej jakości blachy powlekane, a także ocynkowane lub alucynkowe. Ich właściwości docenione zostały przez wielu użytkowników, dlatego w firmach dekarskich blachę trapezową można uznać za jedno z częściej stosowanych pokryć dachowych.

Warto zwrócić uwagę na liczne zalety, które są istotne podczas montażu, a przede wszystkim w trakcie użytkowania. Atuty, które z pewnością docenisz, to między innymi:


1. wiele możliwości zastosowań, w tym na:

 • budynki mieszkalne,
 • obiekty przemysłowe i rolnicze,
 • garaże i wiatrołapy,

2. odporność – dobrze znosi:

 • uszkodzenia mechaniczne podczas montażu,
 • długotrwałą eksploatację,
 • wszystkie opady oraz silne nasłonecznienie,

3. różne wymiary i kształty:

 • duża rozpiętość grubości blachy,
 • możliwość cięcia na wymiar,
 • zróżnicowany kształt trapezów,

4. możliwość zastosowania:

 • na dachy,
 • na ściany,
 • jako samonośne konstrukcje.


Bogata kolorystyka sprawia, że każda renowacja dachu lub innej powierzchni będzie dopasowana do całego budynku lub otoczenia i stworzy z nimi harmonijną całość. Na etapie wyboru warto zatem zastanowić się także nad barwą, a gama jest tak szeroka, że z pewnością znajdziesz to, czego szukasz.

Dach na 50 lat? Wybierz blachę trapezową

Nowoczesne materiały użyte w procesie produkcji tego materiału sprawiają, że dach będzie trwały i w dobrej formie przetrwa nawet pół wieku. Warunkiem jest dobranie blachy wielowarstwowej ze specjalistyczną powłoką zabezpieczającą, na przykład poliuretanową. Proces nakładania poszczególnych warstw jest niezbędny, aby produkt, który dociera na Twoją budowę, spełniał najwyższe standardy.

Odpowiednio zabezpieczona blacha nie wchłania nawet minimalnych porcji wody, nie nasiąka, dlatego utrzymuje stały ciężar oraz swoje właściwości fizyczne także w kontakcie z wielodniowymi opadami lub topniejącym śniegiem. Odgłosy bębniących w dach opadów wytłumić można poprzez zastosowanie specjalnej membrany lub maty tłumiącej dźwięk. Takie warstwy kładzie się pod całą powierzchnię blachy.

Fachowe usługi dekarskie z użyciem blachy trapezowej

montaż blachy trapezowej na domuSzybki montaż i proste mocowanie pokryć dachowych możliwe jest wtedy, gdy zadania te zostaną powierzone profesjonalistom. Doświadczony dekarz wie, jak prawidłowo przygotować dach do położenia blachy trapezowej, dlatego sprawdzi wcześniej, czy nie ma potrzeby naprawienia lub wymiany istniejącej więźby oraz zaplanuje wszystkie prace, aby przebiegły bez zakłóceń.

Przy montażu niezwykle ważne są także dopasowane do rodzaju prac akcesoria, w tym gąsiory, czyli elementy na styk połaci dachowych, a także różnego rodzaju uszczelki oraz specjalne rynny koszowe, mocowane w miejscu zetknięcia się kilku połaci. Odpowiednio zamocowane akcesoria i prawidłowo położona blacha to komplet działań dla Twojego dachu.

Zaufaj profesjonalnej firmie dekarskiej, zleć realizację w Białymstoku

Nasi klienci korzystają chętnie z możliwości pokrycia dachu blachą trapezową, ponieważ ta oferowana obecnie ma wiele zalet pod kątem użytkowości, a przy okazji dobrze wygląda. Wybieramy sprawdzonych producentów i zaufanych dostawców, aby każdy arkusz blachy był optymalnie przygotowany do użycia w poszczególnych realizacjach. Zamów nas do prac na terenie Białegostoku i okolic, aby się o tym przekonać.