Znajdź solidnego dekarza, ciesz się nowym dachem

Strona główna » Blog » Znajdź solidnego dekarza, ciesz się nowym dachem

Znajdź solidnego dekarza, ciesz się nowym dachem

Solidna ekipa dekarska jest niezwykle istotna, aby projekt dachu został zrealizowany z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów. Fachowy dekarz prawidłowo wykona powierzone mu zadanie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, uwzględniając, że inwestycja w dach to koszty, które powinny wymagać wznowienia dopiero po wielu latach. Jak zatem dobrać osobę lub firmę odpowiednią do prac na Twoim dachu?

Usługi dekarskie to znacznie więcej niż montaż dachówek

Może zdarzyć się tak, że wynajmiesz załogę, która zostanie polecona przez krewnych lub znajomych, natomiast w sytuacji, gdy ostatnio nikt z bliskich nie zlecał remontu lub budowy dachu, będziesz samodzielnie szukać fachowców godnych zaufania.

Sprawdź, czy posiadają:

  • zarejestrowaną działalność – obecność firmy w odpowiednich ogólnodostępnych wykazach pozwala sprawdzić podstawowe lub rozszerzone informacje o niej oraz ustalić, czy usługodawca faktycznie działa legalnie,
  • długoletnie doświadczenie – staż pracy ma znaczenie wtedy, gdy jest odpowiednio wykorzystany i wpływa na rozwój pracowników, dlatego idealne połączenie to kadra z doświadczeniem oraz umiejętnościami,
  • odpowiednie kwalifikacje – istotne są uprawnienia czeladnicze i mistrzowskie, odpowiednie zezwolenia. Dobrze jest także, jeżeli dekarze uczestniczą w szkoleniach podnoszących ich wiedzę, którą wykorzystają podczas kolejnych realizacji,
  • portfolio – dokumentacja wcześniejszych prac na zdjęciach z możliwością osobistego obejrzenia danej realizacji i rozmowy z inwestorem. Dowiesz się wtedy u źródła i zobaczysz, jak się sprawuje dach,
  • jasny system podpisywania umów – umowa powinna być sporządzona przed rozpoczęciem współpracy, a najważniejsze informacje to całkowity koszt, terminy oraz gwarancje. Dokument zabezpiecza obie strony i ułatwia polubowne rozwiązania.

W oparciu o te wytyczne zdecydujesz, czy warto nawiązać współpracę. Taki research jest ważny, ponieważ dach wiąże się zazwyczaj ze znacznymi kosztami i dlatego istotne, czy będą to dobrze zainwestowane środki.

Dekarz w trakcie pracy to sedno całego zlecenia

Sprawdź, czy kolejne etapy prac przebiegają zgodnie z planem i w oparciu o ustalone terminy. Zwróć także uwagę na obecność rusztowań lub zabezpieczeń, które są niezbędne w pracy na wysokości. Ważny są także odpowiednie narzędzia oraz urządzenia, o które możesz zapytać na każdym etapie współpracy, także przed jej rozpoczęciem. Dobra ekipa ma wszystko, co niezbędne do całkowitego wykonania zlecenia.

Ważny jest także okres po skończeniu prac dekarza w oparciu o gwarancję lub rękojmię. Prawidłowo ułożony dach nie powinien sprawiać problemów, natomiast w przypadku, gdy potrzebna będzie nawet drobna naprawa, warto ponownie zaufać fachowcom. Samodzielne próby mogłyby doprowadzić do kolejnych szkód i ustania gwarancji. Solidny dekarz to zatem także osoba, która i po zakończeniu prac może przyjechać na konkretne zgłoszenie.

W kolejnym wpisie wrócimy do okien dachowych – wskazania i przeciwwskazania do ich montażu to temat, z którym warto się zapoznać.

sie 1, 2016