Wkręty do blachy

Strona główna » Akcesoria » Wkręty do blachy

Prawidłowe mocowanie blachodachówki, blachy trapezowej oraz pomocniczych elementów, które stanowią funkcjonalne dodatki do połaci jest konieczne, aby całość dobrze znosiła wszelkie obciążenia i działanie czynników zewnętrznych. Niezbędne są zatem wkręty do blachy, odpowiednio dobrane pod kątem poszczególnych prac dekarskich.

Szeroka gama specjalistycznych wkrętów do blachy – dobierzemy odpowiednie na Twój dach

blachowkręty używane przez naszą firmęCienkie fałdy stalowej blachy należy przymocować tak, aby zablokować możliwość jej przemieszczania. Stabilnie osadzone pokrycie dachowe to pewność, że konstrukcja wytrzyma nawet gwałtowne nawałnice lub inne załamania pogody i pozostanie dokładnie tam, gdzie została zamontowana.

Spośród wielu akcesoriów do montażu pokryć dachowych znajdują się blachowkręty takie jak:

1. samowiercące – solidne połączenie wykonane jest już podczas jednej operacji, ponieważ jednocześnie tworzy się odpowiedni otwór, uformowany gwint, a blacha zostaje trwale połączona z podłożem. Ich dodatkowe atuty to:

  • brak konieczności wcześniejszego osobnego wiercenia otworów,
  • możliwość zastosowania przy różnych grubościach blachy,
  • wszystkie działania wykonane jednym urządzeniem,

2. samogwintujące – formująca strefa stożkowa wkrętu ułatwia jego wnikanie w materiał oraz łączenie go z warstwami spodnimi. Także mniejsze i krótsze wkręty tego typu są odpowiednie do stworzenia wytrzymałych połączeń. Poza tym:

  • nie wymagają dodatkowych elementów zabezpieczających,
  • są bezpieczne za sprawą niskich momentów obrotowych wkręcania,
  • dają wygodę w przypadku manualnego wkręcania,

3. łączniki z elementem rozporowym – łączą elementy metalowe z betonem, dając zespolenie odporne na większe obciążenia. Precyzyjnie dobrany trzpień sprawdza się przy poszczególnych pracach dekarskich. Ważna jest także:

  • oszczędność czasu montażu sprawą precyzyjnego wykończenia wkrętów,
  • precyzja montowania,
  • prostota i skuteczność trwałego mocowania poszczególnych elementów.

Materiały użyte w produkcji wkrętów do blachy powinny być trwałe oraz wytrzymałe. Godne polecenia są głównie blachowkręty z hartowanej stali węglowej, zabezpieczonej dodatkowo przed korozją. Dopełnieniem są stalowe podkładki, zabezpieczone warstwą gumy uszczelniającej EPDM.

Jak wkręty do blachy zmieniły oblicze współczesnych usług dekarskich?

Znacznie bogatszy niż w ubiegłych latach wybór akcesoriów dekarskich sprawia, że także wśród wkrętów do blachy jest znacznie większy wybór niż w tedy, gdy pokrycia dachowe zaczęły być popularne w obecnej formie. Ze względu na kształt łba, rodzaj gwintu oraz charakter końcówki trzpienia, należy tak dobierać blachowkręty, aby były odpowiednie dla danego dachu pod kątem materiału użytego na pokrycie.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także dostępność wkrętów w kolorach palety RAL. Za sprawą tej różnorodności mogą być one stosowane na warstwach wierzchnich, nie odbiegając wyglądem od koloru blachodachówki lub blachy trapezowej. Możesz zatem mieć jednolity, spójny kolorystycznie dach, a jednocześnie odpowiednio zamocowane pokrycia dachowe, które będą trudniejsze do naruszenia nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Wkręty do blachy na początku listy akcesoriów w białostockich realizacjach

Najdrobniejsze elementy, mające wpływ na funkcjonalność Twojego dachu to często właśnie zapas wkrętów do blach o odpowiednim kształcie i właściwościach. Wybieramy blachowkręty cenionych marek, ponieważ zależy nam na odpowiednim mocowaniu bez konieczności poprawiania.

Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz pokrycia dachu na terenie Białegostoku lub okolic. Przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązania, a w czasie montażu zadbamy o wszystkie detale związane z dachowym rzemiosłem.

Twój dach będzie powodem do dumy.