Dachówka ceramiczna

Strona główna » Dachy » Dachówka ceramiczna

Produkcja dachówki ceramicznej z doskonałych surowców w oparciu o wysokiej klasy technologię to połączenie, które daje możliwość pokrycia dachu trwałą strukturą. Twój dach zyska niepowtarzalny charakter, będzie wyglądać elegancko i stylowo. Naturalna glina, stanowiąca budulec tych dachówek, to ekologiczny surowiec, bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska.

Solidna dachówka ceramiczna idealna na Twoją budowę

Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu i dach powstanie od początku, czy zamierzasz wymienić pokrycie na istniejącym już budynku, dzięki dachówkom ceramicznym możesz uzyskać optymalny efekt. Ten rodzaj dachówek wybierany jest przede wszystkim ze względu na wygląd, ponieważ dach prezentuje się niezwykle efektownie.

pokrycie dachu dachówkami ceramicznymiWażne są także inne korzyści użytkowe, zarówno te, które widać od razu, jak również takie, które dostrzec i odczuć można w już po ułożeniu całej konstrukcji. Istotne zalety to:

  • trwałość – ceramika stosowana w dachówkach jest mrozoodporna, niewrażliwa na czynniki atmosferyczne, a także ognioodporna. Kolor nie wyblaknie, będzie identyczny jak podczas zakupu nawet przy długotrwałej ekspozycji na słońce,
  • izolacja akustyczna – ważna zwłaszcza na poddaszach użytkowych, gdzie pomieszczenia znajdują się tuż pod dachem. Ceramika doskonale tłumi hałas związany z intensywnymi opadami deszczu oraz gradu,
  • bezpieczeństwo – mocowanie na zamki lub specjalne systemy sprawia, że dachówki ściśle do siebie przylegają i nawet silny wiatr nie będzie w stanie zerwać ich z dachu. Ewentualnie pojedyncze dachówki ulegną odczepieniu, nigdy całe połacie dachu,
  • regulacja termiczna – latem ceramiczny dach chroni przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, a zimą nie dopuszcza do ich nadmiernego wyziębienia. Pozwala to utrzymać optymalną temperaturę w budynku o każdej porze roku.

Dachówki ceramiczne stosowane są od kąta nachylenia 12º, dlatego nawet jeżeli dach nie jest typowo spadzisty, warto rozważyć wybór takiego pokrycia. Sprawdza się ono zarówno na dachach dwu, jak i czterospadowych, a także bardziej skomplikowanych, typu namiotowe lub inne o wielopowierzchniowej strukturze.

Wybierz dachówki ceramiczne, pomyśl o środowisku

Naturalne surowce, wśród których główny składnik to glina z rodzimych złóż, sprawiają, że Twój dach będzie bezpieczny dla wszystkich domowników. Dachówki są wypalane dla uzyskania ostatecznego ceramicznego szlifu. Proces wypalania jest całkowicie nieszkodliwy, dlatego te pokrycia dachowe zachowują swoją naturalność i można je poddać recyklingowi.

Z dachówek ceramicznych możesz skorzystać także wtedy, gdy planujesz budowę domu pasywnego  lub energooszczędnego. Ważna jest tutaj termoizolacja, dlatego ten rodzaj dachówek spełni swoje zadanie. Dobrze chroni przed niepożądanymi utratami ciepła. Energia słoneczna zostanie w ten sposób odpowiednio wykorzystana bez jakichkolwiek dodatkowych działań z Twojej strony.

Idealne dachówki sprawdzone u białostockich Klientów

Kolejne realizacje oparte o krycie dachów pokazują, że dachówka ceramiczna jest nadal cenionym materiałem. Nasze doświadczenie pozwala odpowiednio ułożyć całą powierzchnię, aby dach stał się ozdobą domu, a także prawidłowo zabezpieczał przed szkodliwymi czynnikami.  

Wybieramy dachówki sprawdzonych producentów, które pozwalają na precyzyjny montaż w stosunkowo krótkim czasie, co pozwoli Tobie i Twoim bliskim cieszyć się nowym dachem wkrótce po złożeniu zlecenia naszej firmie.