Świetliki dachowe

Strona główna » Akcesoria » Świetliki dachowe

Możliwość rozjaśnienia pomieszczeń, w których nie ma opcji zamontowania tradycyjnych okien dachowych to okazja do zastosowania świetlików dachowych, Ich wszechstronność i prostota sprawiają, że przy fachowym montażu jednego lub kilku takich punktów Twoje wnętrza zyskają nowy wygląd i staną się bardziej komfortowym miejscem do mieszkania.

Wielkie zadanie w niewielkiej formie, czyli atuty świetlików dachowych

Jednym z popularnych rodzajów świetlików dachowych są świetliki rurowe, które pozwalają rozjaśnić pomieszczenia w środku dnia także tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnych okien na poddaszu lub strychu, albo gdzie ilość światła wpadająca z tych okien jest niewystarczająca.

Opcją wartą rozważenia są między innymi świetliki rurowe marki Fakro. Rura światłonośna sprawia, że światło dzienne wpływa z zewnątrz przez szklaną kopułę do pomieszczeń, w których zamontowana jest nakładka sufitowa. Słońce dociera zatem bezpośrednio do końca układu bez dodatkowego rozpraszania.

świetliki zamontowane na dachu fabryki w BiałymstokuTakie rozwiązanie jest:

  • nieinwazyjne – prace montażowe ograniczone do minimum, bez konieczności usuwania znacznych części połaci dachowych,
  • ekologiczne – światło słoneczne jest naturalne i przyjazne człowiekowi bardziej, niż jego sztuczne źródła,
  • oszczędnościowe – brak kosztów montażu lamp i żyrandoli oraz rachunków za zużycie prądu i eksploatację,
  • uniwersalne – różna wielkość świetlików pozwala wybrać odpowiednie dla Twojego domu, a gdy jest ich nadal zbyt mało, można zamontować kolejne,
  • modne – nakładka sufitowa, czyli widoczna w pomieszczaniu wraz z ewentualnym zestawem rozpraszaczy, stanowi ciekawy element dekoracji wnętrz.

Przeciwwskazaniem do montażu okien dachowych może być na przykład niska nośność dachu i ryzyko, że zamontowanie ciężkiej konstrukcji okiennej mogłoby uszkodzić więźbę. W przypadku świetlików nie ma tak znacznych obciążeń, dlatego z powodzeniem wkomponują się w każdy dach.

Fachowy montaż – aby świetliki dachowe spełniały swoje zadanie

Sposób rozmieszczenia ma duże znaczenie głównie ze względu na projekt aranżacji poszczególnych wnętrz. Dotyczy to zwłaszcza pokoju ucznia lub pomieszczenia z wydzielonym miejscem na biurko, pełniącego rolę pracowni. Najbardziej nasłoneczniona, czyli południowa część dachu jest optymalna do mocowania świetlików i pod tą częścią dachu powinno stać również biurko.

Podobne rozwiązanie należy zastosować w kuchni, w której odpowiednie doświetlenie blatów roboczych znacznie ułatwia codzienne czynności. Zwłaszcza przy małych oknach dachowych lub pionowych nasłonecznienie kuchni może być niewystarczające lub obejmować tylko określoną jej część. Ze świetlikami rurowymi sprawisz, że w słoneczny lub bezchmurny dzień cała przestrzeń wypełni się naturalną jasnością.

Twój dom w Białymstoku z nowoczesnymi świetlikami dachowymi

Wiele białostockich i okolicznych realizacji sprawiło, że nasi klienci przekonali się, jak korzystnym rozwiązaniem są dachowe świetliki, a nowe zlecenia potwierdzają, że to nadal popularna opcja. Niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie sufitu i dachu, dlatego wszystkie prace powierz fachowcom. My z przyjemnością podejmujemy się takich zadań.

Oferujemy systemy wysokiej klasy z gwarancją jakości od sprawdzonych producentów. Integralne akcesoria oraz odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że całość ma wszelkie cechy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz wieloletniej użyteczności. Jeżeli zatem chcesz postawić na jakość i ekologię, skontaktuj się z nami, aby nawiązać współpracę.