Od czego zależą koszty krycia dachów?

Strona główna » Blog » Od czego zależą koszty krycia dachów?

Od czego zależą koszty krycia dachów?

Dach, to oczywiście niezbędny element każdego domu niezależnie od kraju, w którym go zbudowano. Jest to zwieńczenie domostwa, przynoszące na myśl pozytywne skojarzenia z ciepłem domowego ogniska, bezpieczeństwem i komfortem. Poza oczywistymi walorami praktycznymi, dach może też pełnić funkcję dekoracyjną, a nawet stanowić najbardziej charakterystyczny i wyróżniający się element całego budynku. Można to osiągnąć wieloma sposobami m.in. poprzez zastosowanie nietypowych materiałów, oryginalnego kształtu czy koloru. Planując jednak swój wymarzony dom, trzeba mieć świadomość, że marzenia kosztują i niemal każdy innowacyjny pomysł spowoduje podwyższenie kosztów krycia dachu.

Prostota najtańsza

Podobnie jak w wielu innych przypadkach, najprostsze rozwiązania generują najniższe koszty krycia dachów. Mając na uwadze fakt, że prostota często jest najbardziej estetyczna i elegancka, może warto zastanowić się czy zastosowanie niekonwencjonalnych i drogich rozwiązań na pewno ma sens? Oczywiście wszystko zależy od zasobności portfela inwestora, jego determinacji i wyobrażeń na temat przyszłego domu, zawsze jednak dobrze wiedzieć, co wpływa na podwyższenie ceny za usługę krycia dachu.

Kiedy cena krycia dachu wzrasta?

Planując dach zazwyczaj myśli się głównie o wybraniu efektownego pokrycia, które będzie eleganckim uzupełnieniem całej budowli. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że na ostateczną cenę wpływ ma nie tylko rodzaj zastosowanego pokrycia, ale również takie czynniki jak np. kształt samego dachu, czyli ilość płaszczyzn i załamań połaci, różne ozdobniki i dodatki np. lukarna. Te elementy nie tylko wymagają większego nakładu pracy, ale również większej ilości materiału potrzebnego do pokrycia dachu. Z tego powodu może się okazać, że nasze pierwotne wyliczenie kosztów oparte głównie na cenie materiałów, z których ma być wykonane pokrycie dachu bardzo odbiega od rzeczywistych wydatków.

Oszczędności na dachu muszą być racjonalne i bezpieczne

Wiadomo, że budowa domu to ogromny wysiłek finansowy, logistyczny, czasowy i emocjonalny i wiele osób porządnie odchorowało taką inwestycję. Dlatego należy się do tego możliwie jak najlepiej przygotować i zapewnić sobie współpracę z profesjonalnymi wykonawcami. Fachowa firma dekarska, już na poziomie projektu podpowie, jaki rodzaj krycia dachu najlepiej sprawdzi się w danym przypadku oraz na czym można bezpiecznie zaoszczędzić bez negatywnych skutków w przyszłości. Źle wykonany dach, w którym zastosowano materiały wątpliwej jakości to proszenie się o kłopoty i wydatki w kolejnych latach.

Firma zajmująca się kryciem dachów w Białymstoku

Obecni i przyszli właściciele domów w województwie podlaskim poszukujący wykonawcy zajmującego się kryciem dachów, mogą odwiedzić firmę „Dachy Białystok” oferującą pełen wachlarz usług dekarskich w Białymstoku i okolicach. Fachowa pomoc począwszy od projektu, przez wybór i zakup materiałów budowlanych, a skończywszy na profesjonalnym wykonaniu dachu to oszczędność nerwów, finansów i zmartwień każdego inwestora. 

kwi 26, 2018