Montaż okien dachowych

Strona główna » Okna dachowe » Montaż okien dachowych

Usługa montażu okien dachowych obejmuje szereg działań, które należy przeprowadzić profesjonalnie oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Od przygotowania dachu lub ościeżnic po sprawdzenie wszystkich systemów oraz mechanizmów i późniejszy serwis oraz konserwację, profesjonalna firma montażowa będzie nieodzowną pomocą.

Fachowcy w montażu okien dachowych doświetlą Twoje poddasze

Nowoczesne i komfortowe poddasze to przede wszystkim okna, które pozwalają stworzyć nową mieszkalną przestrzeń nawet z pomieszczeń wcześniej traktowanych jak strych. Duże profile okienne powiększą optycznie wnętrza i sprawią, że będzie do nich wpadać odpowiednia ilość światła dziennego.

montaż okna dachowego przez dekarzaIstotą montażu okien dachowych jest odpowiednie zaplanowanie prac oraz taki dobór systemów okiennych, które staną się odpowiednim dopełnieniem dachu. Prace montażowe powinny więc być:

  • fachowe – oparte o doświadczenie ekipy dekarskiej przy użyciu nowoczesnych narzędzi i urządzeń, które usprawnią poszczególne działania,
  • precyzyjne – uwzględniające każdy detal, mający wpływ na późniejsze użytkowanie okien oraz prowadzone z dbałością o konstrukcję dachu i jego pokrycia,
  • terminowe – istotne jest przestrzeganie terminu rozpoczęcia prac i planowego ich zakończenia, a także ewentualnych dalszych etapów współpracy,
  • ustalane indywidualnie – unikanie schematów i dobieranie rozwiązań pod kątem danej realizacji.

Solidna ekipa montażowa to dobra inwestycja, ponieważ Twoje okna dachowe zostaną zamontowane tak, aby przez lata spełniać swoje zadanie, w tym także odpowiednio zabezpieczać poddasze podczas nieobecności domowników.

Dla zaawansowanych, czyli więcej niż tradycyjny montaż okien

Część prac modernizacyjnych wymaga wiedzy i umiejętności znacznie ponad standardowy montaż dachowych okien. Przykładem jest sytuacja, gdy nowe okno ma być większe niż dotychczasowe i trzeba odpowiednio dostosować ościeże. Konieczne staje się wtedy zwiększenie otworu, czyli usunięcie odpowiedniej części pokrycia dachowego, a następnie przycięcie do tego rozmiaru także pozostałych warstw dachu, w tym drewnianych łat. Kolejne kroki to już właściwy montaż okna.

Następny aspekt dotyczy przygotowania otworu na okno tam, gdzie wcześniej była jednolita połać dachu. Należy ocenić rozstaw krokwi, a także ułożenie łat oraz kontrłat i na tej podstawie wyciąć ościeże, które nie spowodują zachwiania konstrukcji dachu. Następnie montowana jest ościeżnica i przykręcane kątowniki. Wokół ościeżnicy mocuje się izolację przeciwwilgociową. Po położeniu kołnierza uszczelniającego można ostatecznie wstawić skrzydło okienne.

Montaż okien dachowych Fakro – korzystne rozwiązania dla białostockich realizacji

Nasze doświadczenie w montażu okien dachowych opiera się przede wszystkim na profilach okiennych marki Fakro, która od 25 lat specjalizuje się w tej dziedzinie stolarki okiennej. Zarówno w Białymstoku, jak i w okolicach montujemy okna, pomagając wcześniej w doborze odpowiednich systemów okiennych oraz rozwiązań idealnych na tradycyjne lub nietypowe poddasze.

Skontaktuj się z nami, aby poznać możliwości dotyczące współpracy. Udzielimy odpowiedzi na każde pytanie dotyczące montażu, ustalimy dogodny termin realizacji oraz przygotujemy propozycję dostosowaną do Twoich potrzeb. Nasze usługi dekarskie to tradycyjne rzemiosło w nowoczesnym wydaniu, czyli połączenie doświadczenia z innowacyjnymi możliwościami.