Rynny pcv

Strona główna » Rynny » Rynny pcv

Systemy rynnowe powstałe z polichlorku winylu, zwane rynnami PCV, stanowią alternatywę dla rynien metalowych oraz stalowych. Mimo lekkiej konstrukcji są wystarczająco wytrzymałe, aby z powodzeniem spełniać swoją rolę także przy większych powierzchniach dachu. Odpowiednio dobrane i zamontowane, będą prawidłowo odprowadzać wodę także przy intensywnych opadach.

Do kompletu z dachem – rynny PCV dla Twoich potrzeb

Kompletne orynnowanie zawiera rynny, kształtki rury spustowe oraz uchwyty. Łączenie za pomocą fabrycznych uszczelek to zminimalizowane ryzyko przeciekania, a pozostałe komponenty od tego samego producenta również wpłyną na komfort użytkowania. Prawidłowo zamocowana rynna powinna przez wiele lat spełniać swoje zadanie.

montaż rynny pcv w budynkuOdpowiednio zaprojektowany profil jest warunkiem właściwego funkcjonowania całego systemu rynien PCV, a jego dodatkowe atuty to:

  • wszechstronność – przeznaczony do każdego typu zabudowań, od budynków mieszkalnych poprzez obiekty handlowe, gospodarcze i garaże,
  • trwałość – tworzywo nie podlega korozji, nie ma więc konieczności jego konserwacji, ani okresowego lub stałego odnawiania,
  • odporność na uszkodzenia – dotyczy to zarówno czynników mechanicznych, jak też szkodliwego działania warunków atmosferycznych,
  • innowacje w zgodzie z naturą – zarówno sam system rynnowy, jak również jego akcesoria nie powinny zawierać szkodliwych substancji typu ołów i jego odmiany,
  • różne wersje kolorystyczne – tworzywo PCV barwione jest w masie, dlatego kolor rynny i rury spustowej jest jednolity w całej ich konstrukcji.

Możesz zatem jednocześnie dbać pośrednio o środowisko i bezpośrednio o własny dom. Niewielka masa całego orynnowania sprawia, że nie niesie ono ze sobą konieczności montowania wzmocnionych konstrukcji do zamocowana rynny i rury spustowej.

Szczelność rynien PCV gwarantowana przez fachowców

Odpowiednie przygotowanie rynien przez producenta pod kątem ich szczelności dotyczy między innymi zastosowania promieni UV do stabilizacji warstwy wierzchniej. Częsta praktyką jest także pokrywanie tworzywa tlenkiem tytanu labo akrylem, które również stanowią odpowiednią warstwę zabezpieczającą, a przy okazji nieszkodliwą dla zdrowia. Ważne są również elementy łączące oraz kształtki, ponieważ to one decydują o wodoszczelności na styku poszczególnych fragmentów.

Istotą fachowego montażu rynien PCV jest takie połączenie wszystkich części systemu rynnowego, aby stanowiły one spójną całość, zgodnie z zamierzeniem producenta. Od przygotowania istniejących elementów dachu lub montażu dodatkowych belek na haki poprzez położenie rynny po montaż wraz z zamocowaniem rury spustowej, prace powinny przebiegać harmonijnie oraz i obejmować również sprawdzenie szczelności.

Białostockie dachy z rynnami PCV to także nasze realizacje

Niejednokrotnie mieliśmy okazję budować system orynnowania mniejszych i większych obiektów na rynnach PCV, a kolejne zlecenia również potwierdzają popularność tego materiału. Tobie także pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie do domu, firmy lub garażu z uwzględnieniem wszelkich cech użytkowych i konstrukcyjnych tego budynku.

W ciągu ponad 20 lat działalności sprawdziliśmy w praktyce wiele rodzajów rynien, natomiast te stanowią obecnie kanon w usługach dekarskich obok stalowych i aluminiowych. Wybieramy solidnych producentów, którzy obejmują wieloletnią gwarancją wszystkie elementy swoich orynnowań, aby zapewnić Ci komfort ich użytkowania.