Usługi dekarskie Białystok

Strona główna » Usługi dekarskie

Prace związane z dachem wymagają niezwykłej precyzji oraz użycia wysokiej klasy materiałów, aby po zakończeniu działań efekt trwałości utrzymywał się przed długie lata. Za sprawą współczesnego dekarstwa możliwe jest zlecenie fachowego wykonania dachu od podstaw albo jego naprawy, a przy tym uzyskanie dobrego wyglądu w oparciu o estetyczne dachówki i inne pokrycia dachowe.

Kiedy skorzystanie z usług dekarskich jest niezbędne

Wprawny specjalista z dziedziny dekarstwa oceni, jakie prace będą konieczne w przypadku Twojego dachu. Obecnie usługi dekarskie pozwalają kompleksowo przygotować nowy dach lub wymienić dotychczasowe pokrycia dachowe bez uszkodzenia więźby oraz elementów, które nadal są funkcjonalne i nie wymagają wymiany.

białostocki dekarz kładzie dachówkę ceramicznąZanim rozpoczną się prace dekarskie należy zatem przeprowadzić rekonesans - sprawdzić, jakie dokładnie działania są potrzebne w przypadku Twojego dachu. To pozwala zoptymalizować koszty i uniknąć zbyt radykalnych ingerencji wtedy, gdy wystarczy niewielka naprawa.

Profesjonalnie przygotowany dekarz może zaproponować jedną z trzech opcji:

 • naprawa miejscowa, czyli:
  • reperacja uszkodzonych i nieszczelnych miejsc,
  • demontaż i wymiana nieprawidłowo ułożonych wcześniej elementów,
  • punktowe usuwanie korozji,
 • renowacja lub wymiana pokrycia, czyli:
  • malowanie całej powierzchni dachu,
  • usunięcie dachówek lub blachodachówki i ułożenie nowego pokrycia dachowego,
  • docieplenie nową warstwą termoizolacyjną, kładzioną pod dachówki,
 • wymiana lub naprawa konstrukcji dachu, czyli:
  • odbudowa poszczególnych łat i kontrłat,
  • wymiana całej więźby dachowej,
  • wzmocnienie obecnej więźby dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi.

Z wymianą konstrukcji dachu wiąże się położenie nowej warstwy izolacyjnej oraz dachówek, co sprawia, że na nowo możesz wybrać takie materiały i metody, które zapewnią Twojemu domowi lub innym budynkom długotrwałe korzyści. Solidna więźba będzie doskonałą warstwą nośną dla dachówek z blachy lub bitumicznych oraz cięższych – ceramicznych.

Wielozadaniowe dekarstwo, czyli nie tylko dachówki

Na prace dotyczące dachów skłąda się szereg działań niezbędnych do przygotowania solidnej warstwy ochronnej; obejmują one także odpowidnio dobrane części uzupełniające lub dodatkowe, które wraz z pokryciem dachowym tworzą spójną całość. Oznacza to, że wszpółczesny dekarz, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zajmuje się powierzonym mu dachem w spoób komleksowy - renowuje lub wtorzy od podstaw - w zależności od potrzeb.

W zakres usług dekarskich wchodzi także przygotowanie i montaż rynien, które jako system odwadniający zabezpieczą dach przed zaleganiem wody oraz śniegu. Ważne są także okna dachowe, których popularność nie słabnie w przypadku adaptowania poddasza na mieszkanie lub przestrzenie biurowe. Pokrycia dachowe, rynny oraz okna dachowe to często nierozłączne dekarskie trio.

Skontaktuj się z profesjonalnym białostockim dekarzem

białostockie usługi dekarskie na najwyższym poziomieWspółpraca z solidnym dekarzem sprawia, że cała inwestycja będzie znacznie mniej czasochłonna oraz mniej kosztowna niż pierwotnie zakładasz. Skuteczne i wydajne usługi dekarskie pozwolą bez zwłoki przeprowadzić wszystkie prace, a dostęp do wysokiej klasy materiałów w korzystnych cenach zapewnią opłacalny zakup wszystkiego, co niezbędne: od dachówek po rynny.

Nasze realizacje na terenie Białegostoku to obraz umiejętności oraz zaangażowania, z jakim został wykonany każdy powierzony nam dach. Dzięki fachowej ekipie dekarzy, będących filarem naszej formy, różnorodne zlecenia wykonujemy efektywnie i... efektownie.