Dachy Białystok

Strona główna » Dachy

Krycie dachów to dziedzina znana od wieków i powszechna wszędzie tam, gdzie budowane są domy. Nowoczesne pokrycia dachowe sprawiają, że dom jest znacznie lepiej chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, a stabilna konstrukcja oraz odpowiednio dobrane dachówki stanowią spójną całość. Dach jako zwieńczenie budynku zasługuje na odpowiednią uwagę i profesjonalne podejście.

Funkcje i estetyka dachów zgodnie z Twoimi potrzebami

krycie dachu domu jednorodzinnego w BiałymstokuNajbardziej oczywistym zadaniem dachów jest osłanianie od góry przed wpływem czynników atmosferycznych. Bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz, w pomieszczeniach powinno być bezpiecznie. Za sprawą solidnych pokryć dachowych można przygotować swoje domostwo na wiele lat w zmiennym klimacie.

Wybierając dach do swojego domu, nalezy wziąć pod uwagę kilka jego cech:

  • kształt – za sprawą odpowiednio ułożonych dachówek można dostosować pokrycia dachowe do konstrukcji mniej lub bardziej stromych, a także jedno lub wielospadowych,
  • trwałość – nowoczesne materiały zastosowane w procesie produkcji dachówek są niezwykle odporne na szkodliwe czynniki,
  • względy estetyczne – mniejsza podatność na korozję i odbarwianie sprawia, że dach przez wiele lat wygląda nienagannie.

Już na etapie tworzenia projektu dachu w przypadku budowy domu warto zwrócić uwagę na szczegóły, które zdecydują o ostatecznym kształcie i wyglądzie dachowej konstrukcji. Profesjonalne usługi dekarskie są sposobem na to, aby całe zadanie wykonali fachowcy.

Bogaty wybór pokryć dachowych

W zależności od tego, jakie dachówki wyglądają Twoim zdaniem korzystniej, a także jaki budżet chcesz przeznaczyć na pokrycie dachu, możesz wybrać spośród kilku najbardziej popularnych opcji. Poniżej trzy przykładowe możliwości:

  1. Blachodachówka – uniwersalna, do stosowania na niemal wszystkich typach dachów. Jest lekka, więc nie wymaga wzmocnionej więźby dachowej, a niskie koszty zakupu sprawdzają się przy ograniczonym budżecie.
  2. Dachówka ceramiczna – nie ugina się i nie popęka nawet pod wpływem znacznych obciążeń, takich jak duże warstwy mokrego śniegu. Jej asortyment w małym formacie sprawdzą się na dachach o skomplikowanym kształcie.
  3. Dachówka cementowa - za sprawą jednakowych form wszystkie pojedyncze dachówki przybierają wzorcowy kształt. Mogą być barwione w masie lub nawierzchniowo. Są twarde i odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Bez względu na to, jakie wybierzesz pokrycia dachowe, istotna jest także wysoka jakość dekarskich akcesoriów, w tym wkrętów do blachy oraz innych elementów mocujących. Z ich użyciem powstanie stabilna i trwała konstrukcja.

Kompleksowe usługi krycia dachów w Białymstoku

obicie łat dachu domu w BiałymstokuPrzed rozpoczęciem prac i zamówieniem dachówek lub blachodachówki należy ocenić, czy pokrycie dachowe wymaga całkowitej wymiany, czy wystarczy remont poszczególnych jego fragmentów. Gdy dach przecieka w jednym miejscu albo jeżeli chcesz odnowić kolor dachówek przy użyciu specjalistycznych farb, wystarczą działania miejscowe i nawierzchniowe.

Wymiana całej powierzchni dachu jest konieczna w przypadku rozległych uszkodzeń pokrycia i wielu nieszczelności, powodujących przenikanie wody do budynku. Także gdy poszycie, czyli warstwa izolacyjna kładziona na więźbę pod dachówki, jest przestarzała lub szkodliwa dla zdrowia, dobrym rozwiązaniem będzie gruntowny remont połączony z jej wymianą na nowoczesną membranę paroprzepuszczalną.

Zaufaj białostockim specjalistom od dachów i pokryć dachowych

Nasze usługi dekarskie to oprócz rzemiosła także pasja oraz zaangażowanie, które widać w każdej wykonanej przez nas realizacji. Dbamy o szczegóły, mające wpływ na ostateczny wygląd i funkcjonalność gotowej konstrukcji. Proponujemy udoskonalone wersje znanych dotychczas rozwiązań w oparciu o materiały uznanych producentów.

Państwa dachy w naszych rękach zyskają nowe oblicza - zaparaszamy do skorzystania z naszej oferty.