Okna dachowe Białystok

Strona główna » Okna dachowe

Zamontowanie okien dachowych na poddaszu daje domownikom swobodę oraz komfort przebywania w pomieszczeniach, które wypełnia światło słoneczne, czyniąc z nich przyjazną przestrzeń użytkową. Można wymienić dotychczasowe okna lub stworzyć dodatkowe miejsce na wbudowanie nowych. Niezbędne są tutaj fachowe usługi dekarskie, ponieważ tak zaawansowane prace wymagają wiedzy i doświadczenia.

Wybór okien dachowych od sprawdzonych producentów

Stabilna oraz estetyczna stolarka okienna pozwoli przygotować Twoje poddasze na korzystanie z dostępu do światła i powietrza. O jakości danych okien przeznaczonych na poddasza, decyduje technologia wykorzystana do produkcji poszczególnych elementów oraz klasa wykorzystanych surowców. Systemy okienne wyprzedzają już często oczekiwania użytkowników.

2 okna dachowe zdjęcie wewnątrzPodział systemów okiennych na przykładzie okien Fakro może dotyczyć:

  • rodzaju profili – drewno w kolorze naturalnym, drewno z powłoką poliuretanową lub tworzywo PCV. W przypadku dodatkowych powłok oblachowanie okna oraz kołnierz uszczelniający występują w kolorach z palety RAL,
  • sposobu otwierania – najpopularniejsze wersje to obrotowe, uchylno-obrotowe oraz panoramiczne, natomiast odpowiednią opcję dobiera się indywidualnie dla każdego dachu ze względu na jego wielkość i umiejscowienie ościeży,
  • pakietów szybowych – do wyboru są energooszczędne oraz superenergooszczędne, a także pasywne lub antywłamaniowe. Jest to podział ze względu na liczbę szyb występujących w jednym systemie okiennym oraz pod kątem dodatkowych struktur i wzmocnień,
  • rodzaju nawiewników – opcja automatyczna samoczynnie reguluje wielkość kanału przepływu, a w wersji ręcznej nawiew regulowany jest za pomocą klamki. Działające nawiewniki obniżają wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Poddasza, które do tej pory nie były wyposażone w okna dachowe, warto odmienić, zwłaszcza jeżeli mają pełnić funkcję pomieszczeń do codziennego przebywania.

Okna dachowe w profesjonalnych pracach dekarskich

W zależności od planów dotyczących powierzchni dachowej istnieje kilka możliwości, które sprawią, że zostanie ona wykorzystana w optymalny sposób. Najmniej inwazyjne działania dotyczą samej wymiany stolarki okiennej bez konieczności poszerzania ościeży. Wystarczy wtedy zamontować nowe ościeżnice wraz z systemem okiennym, dodać ewentualne listwy maskujące i na tym zakończyć prace.

Ingerencji w strukturę dachu wymaga natomiast powiększenie istniejących ościeży, gdy chcesz zakupić na poddasze okna większe niż były tam dotychczas. Należy wtedy sprawdzić rozstaw krokwi, aby odpowiednio przerobić istniejące ościeże. W przypadku mniejszych, mocowane są specjalne dodatkowe listwy. Najbardziej zaawansowana opcja to przygotowanie ościeży w miejscu, gdzie wcześniej była ciągła warstwa dachu. Należy wtedy otwory okienne przygotować od podstaw.

Białostoccy specjaliści w montażu okien dachowych do Twojej dyspozycji

otwarte okno na poddaszuWysokiej klasy systemy oferowane przez nas do montażu jako okna dachowe, pochodzą od sprawdzonych producentów. Proces montażu przeprowadzamy fachowo, z uwzględnieniem takich detali, jak precyzja uszczelnień, odpowiednie zamocowanie kołnierzy oraz sprawdzenie płynności otwierania.

Szukając firmy, która zamontuje okna dachowe w Białymstoku i okolicach, postaw na doświadczenie. Od 20 lat proponujemy niezawodne rozwiązania w korzystnych cenach, a także rozsądne terminy realizacji. Efektowne, bezpieczne oraz przyjazne środowisku okna to ozdoba każdego poddasza. Teraz mogą stać się także Twoją własnością.