A to ciekawe! Funkcjonalne akcesoria w dziedzinie okien dachowych

Strona główna » Blog » A to ciekawe! Funkcjonalne akcesoria w dziedzinie okien dachowych

A to ciekawe! Funkcjonalne akcesoria w dziedzinie okien dachowych

Oferta firm tworzących okna dachowe stale proponuje nowe rozwiązania, dalekie od pierwowzorów znanych sprzed lat. Najmniejsze nawet detale dotyczące sposobu otwierania bywają dopracowane z jubilerską precyzją, aby Twój komfort użytkowania był jak największy. Udogodnienia mogą być bardziej lub mniej radykalne, a często trafisz na zupełnie innowacyjne rozwiązania.

Co usprawnia działanie w oknach dachowych Fakro?

Ze względu na występowanie poszczególnych elementów, akcesoria można podzielić na integralnie związane z danym profilem okiennym oraz dodatkowe, do nabycia osobo. Firma, której zlecisz montaż okien, z pewnością doradzi Ci, które sprawdzą się na Twoim poddaszu. Jednym z wiodących producentów systemów okiennych w Polsce jest marka Fakro.

Wybierzesz rozwiązania, które sprawią, że przebywanie w domu stanie się znacznie przyjemniejsze.

Poznaj akcesoria do okien dachowych:

  • zewnętrzne – to przede wszystkim rolety chroniące pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzaniem. Mogą być sterowane ręcznie lub poprzez zasilanie elektryczne. Dużym udogodnieniem jest sterowanie za pomocą pilota. Opuszczona roleta tłumi hałas deszczu na powierzchni okna podczas intensywnych opadów,
  • wewnętrzne – również rolety, a oprócz nich także moskitiery i żaluzje. Od tradycyjnych modeli i funkcji po możliwość całkowitego zacienienia poddasza podczas najbardziej słonecznych dni. Dodatkowe auty to ochrona przed przegrzaniem wnętrz latem, a zimą izolacja od nadmiernej utraty ciepła,
  • usprawniające obsługę systemów – najprostszy przyrząd to drążek teleskopowy do łatwego podnoszenia i opuszczania niektórych rolet, natomiast znajdziesz tutaj także ogranicznik otwarcia, który pozwala zostawić okno w pozycji uchylonej na szerokość 10 cm i zabezpiecza przed nagłą zmianą pozycji skrzydła, na przykład, gdy wieje silny wiatr.

Odpowiednio przygotowane okna, wyposażone w ciekawe udogodnienia sprawią, że ich obsługa nie będzie zajmować dłużej niż chwilę. Zainwestujesz w przyszłość swojego poddasza, które stanie się jeszcze przyjemniejszym miejscem do mieszkania.

Okna dachowe na klucz – plus za bezpieczeństwo

Niezależnie od rozmiaru profili okiennych można dodatkowo wyposażyć okna w zamek ZBL. Montowany jest w dolnej części okna, czyli dostępny bez wspinania się, chroni przed przypadkowym otwarciem i sprawdza się wszędzie tam, gdzie otwarcie okna może narazić domowników na niebezpieczeństwo, na przykład dzieci podczas gwałtownej burzy.

Taka forma zabezpieczenia spełnia również swoją pierwotną funkcję, czyli utrudnia włamanie do wnętrza z połaci dachu. Solidne zamknięcie jest trudne do sforsowania. Sam zamek pasuje do okien bez względu na ich rozmiar, jest niewielki, biały i mało widoczny, zwłaszcza przy najczęściej wybieranych profilach w kolorze białym.

Najwyższe okna dachowe na świecie właśnie z Polski

Innowację może stanowić także wielkość okien. Obecnie najwyższy profil okienny to 206 cm od marki Fakro. Wpuszczą maksymalną ilość światła na duże poddasze, pozwala widzieć okolice w trybie niemal panoramicznym.

Nawiązanie do tego tematu znajdziesz w kolejnym artykule. Napiszemy, jak dbać o okna dachowe, aby służyły przez długie lata.

sie 29, 2016