Blachy na rąbek

Strona główna » Dachy » Blachy na rąbek

Blacha na rąbek stojący wyróżnia się tym właśnie charakterystycznym rąbkiem, czyli poziomym elementem na całej wysokości blachy, wystającym ponad jej płaszczyznę i powtarzającym się w ściśle określonych odległościach. Arkusze tego pokrycia kute są ręcznie, co dodatkowo zwiększa kunszt i wartościowość takich paneli dachowych.

Wybierz mariaż tradycji z nowoczesnością, wybierz blachę na rąbek

Krycie dachów z wykorzystaniem tego materiału było znane już wcześniej dekarzom, natomiast nowe rozwiązania obejmują wiele wersji kolorystycznych, a także liczne odmiany pod kątem rozmieszczenia i wysokości rąbka. Dach wygląda korzystnie zarówno na budynkach mieszkalnych, jak też na obiektach przemysłowych lub zabytkowych.

ułożona blacha na rąbekBez względu na to, jaki budynek wymaga wymiany lub położenia nowego pokrycia dachowego, warto rozważyć panele dachowe na rąbek, ponieważ są:

  • uniwersalne – sprawdzą się na nowych budynkach i obiektach, ale także na remontowanych, dlatego każdy moment będzie odpowiedni na takie działania dekarskie,
  • łatwe w montażu – gotowe otwory montażowe są potrzebne do przytwierdzenia paneli, natomiast łączenie ich odbywa się w systemie zatrzaskowym, niezwykle szybko i sprawnie,
  • trwałe – stalowy rdzeń zabezpieczony warstwami ochronnymi, w tym metalicznej oraz kilku warstw lakierów, między innymi z domieszką akrylu lub składników metalicznych,
  • estetyczne – szeroka gama barw oraz różnych powłok sprawia, że dach wygląda dobrze i jest dopasowany do koncepcji budynku,
  • ekonomiczne – lżejsze od tradycyjnych dachówek, nie wymagają wzmacniania więźby dachowej, gdy ta jest nadal funkcjonalna,
  • szczelne – metoda łączenia paneli sprawia, że przylegają one ściśle do siebie, zapobiegając przedostawaniu się wilgoci oraz wód opadowych pod warstwę blachy.

Już przy niewielkim kącie nachylenia połaci dachowych, w granicach kilku stopni, można zastosować pokrycie z blachy. Sprawdzi się ono również przy znacznie większych spadach, idealnie dopełniając całą konstrukcję.

Montaż paneli dachowych na rąbek – jak przygotować dach?

Zdrowa i nienaruszona więźba dachowa jest podstawą do wykonywania działań związanych z kryciem dachów. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, można rozpocząć pracę i w zależności od potrzeb zdemontować poprzednie pokrycie wraz z poszyciem dachu oraz warstwą izolacyjną lub ograniczyć się do zdjęcia dachówek, czy wcześniej położonej blachy, aby zwolnić przestrzeń na dalsze działania i zamocowanie paneli na rąbek.

Gotowa blacha dopracowana jest w taki sposób, aby montażem można było zakończyć prace dekarskie. Nie ma potrzeby nakładania warstw impregnatu lub innych środków zabezpieczających. Dbają o to producenci, którzy na etapie produkcji używają niezbędnych preparatów. Dach będzie odpowiednio chroniony oraz trwały. Zależnie od producenta gwarancja na trwałość blachy może wynosić 30 lub więcej lat.

Nasze białostockie realizacje z blachą na rąbek

Spośród blaszanych pokryć dachowych nasi klienci wybierają często nie tylko blachodachówkę lub blachę trapezową, lecz także pokrycia z blachy na rąbek. W zależności od architektury danego budynku fachowo doradzamy, które pokrycie dachowe będzie wyglądać korzystniej oraz jaki kolor i profil wybrać, aby osiągnąć spójną całość.

Możemy dopracować także Twój dach, aby wyglądał dobrze i był bezpieczny. Nasi fachowcy bazują na wieloletnim doświadczeniu oraz materiałach uznanych producentów. Indywidualnie planujemy każdą realizacje, aby zapewnić najlepsze wykorzystanie czasu przeznaczonego na przeprowadzenie prac. Warto zapoznać się z naszą ofertą, aby mieć dach na miarę oczekiwań.