Dachówka cementowa

Strona główna » Dachy » Dachówka cementowa

Dachówka cementowa, zwana także betonową, to trwały materiał na pokrycia dachowe o wieloletniej tradycji. Proces produkcji oparty o specjalistyczne formy pozwala nadać jej odpowiedni kształt, a mieszanka cementu i kruszyw w odpowiednich proporcjach zapewnia trwałość i niezawodność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Montaż dachówki cementowej – wiele korzyści na jednym dachu

różno barwne dachówki cementowePotrzebne jest wieloletnie doświadczenie oraz wprawne oko, aby odróżnić solidnie wykonaną dachówkę cementową od ceramicznej. Wysokiej klasy surowce wykorzystane przy tworzeniu, na przykład wyselekcjonowany piasek kwarcowy, sprawiają, że standardowy cement zyskuje nową formę i wygląd, który idealnie sprawdza się na dachach domów tradycyjnych oraz nowoczesnych.

Szukając opcji wartościowych pokryć dachowych w rozsądnej cenie możesz dodatkowo mieć pewność, że Twój dach zyska:

  • trwałość – producenci udzielają często gwarancji na 30 lat, natomiast szacunkowy czas użytkowania jest znacznie dłuższy i wynosi nawet 70 lat,
  • szczelność – odpowiednio ułożone wysokiej klasy dachówki tworzą szczelną warstwę ochronną dachu na całej jego powierzchni,
  • wytrzymałość w skrajnych temperaturach – ten materiał jest mrozoodporny oraz niepodatny na działanie promieni słonecznych podczas upałów,
  • odporność na nietypowe warunki – za sprawą odpowiedniej powłoki ochronnej dach może dobrze znosić między innymi kwaśne deszcze,
  • odpowiedni wygląd – paleta barw i kształtów sprawia, że można wybrać spośród wielu opcji. Przykłady to kształt karpiówki (na wzór rybiej łuski) lub marsylki (zakładkowa).

Zautomatyzowany oraz sterowany komputerowo proces produkcji sprawia, że każda pojedyncza dachówka posiada odpowiednie cechy, aby stać się wartościowym elementem wykończenia dachu. W standardzie są także dachówki funkcyjne – gąsiory, dachówki boczne oraz wentylacyjne.

Dachówka cementowa ma swoje wymagania

Ciężar dachówek sprawia, że konieczna jest solidna konstrukcja dachu, aby udźwignąć całe pokrycie dachowe. Przed przystąpieniem do krycia dachu zawsze sprawdza się w związku z tym stan więźby dachowej pod kątem tego, czy nie ma konieczności jej wzmocnienia lub wymiany. Jeżeli więźba nie uległa uszkodzeniom i będzie dobrą bazą do układania dachu, można rozpocząć prace.

Na konstrukcji rozkładana jest membrana paroizolacyjna, a następnie przybijane poziome łaty oraz pionowe kontrłaty. Odpowiednie położenie i przymocowanie pokrycia dachowego jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania dachu, dlatego wyspecjalizowane ekipy dekarskie przeprowadzają działania niezwykle precyzyjnie, dbając o prawidłowe zamocowane każdego wkrętu, mającego wpływ na wartościowość całego wykonania.

Dlaczego dachówki cementowe są tak popularne w Białymstoku

Ostatnia dekada sprawiła, że możliwości dotyczące produkowania i kształtowania cementu znacznie przewyższają to, co było pierwotnie, dlatego gotowa dachówka cementowa również wygląda znacznie korzystniej, niż jej poprzedniczki na dachach z dawnych czasów. Różne kształty i wersje kolorystyczne to domena tych zmian, jako cecha wspólna pozostała natomiast trwałość.

Białostoccy i okoliczni Klienci wybierają to pokrycie dachowe, gdy szukają rozwiązań estetycznych, funkcjonalnych oraz w korzystnej cenie. Nasze realizacje pokazują, jak wiele różnych dachów można pokryć taką dachówką. Ten materiał sprawia, że usługi dekarskie warto planować także przy mniejszym budżecie, a bez kompromisów w kwestii wyglądu i funkcjonalności.