Co zrobić, żeby nie żałować wyboru firmy świadczącej usługi dekarskie?

Strona główna » Blog » Co zrobić, żeby nie żałować wyboru firmy świadczącej usługi dekarskie?

 Co zrobić, żeby nie żałować wyboru firmy świadczącej usługi dekarskie?

Dach, to jeden z najważniejszych i najtrudniejszych elementów konstrukcji budynku. Od tego czy jest wykonany zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, zależy komfort i spokój przyszłych mieszkańców, o czym niejednokrotnie przekonali się właściciele domów z przeciekającymi bądź pozbawionymi odpowiedniej izolacji termicznej dachami. Stają się one wtedy przyczyną wiecznych kłopotów zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków pogodowych oraz prawdziwą studnią bez dna, bo zdarza się, że kolejne naprawy nie przynoszą pożądanego skutku. Dlatego, tak ważne jest, aby budując lub remontując dom, starannie wybrać firmę świadczącą usługi dekarskie, by w przyszłości nie narażać się na stresy i wydatki finansowe.

Usługi dekarskie, czym właściwie są?

Osobom niezwiązanym z budownictwem zawodowo i z racji budowy własnego domu, słowo dekarz najczęściej kojarzy się ze znanym polskim skoczkiem narciarskim, który zanim zaczął odnosić sukcesy w sporcie pracował właśnie w tym zawodzie. Z reguły prawie każdy też powie, że jest to osoba w jakiś sposób związana z budową dachów i zazwyczaj na tym kończy się powszechna wiedza. Tymczasem firmy, które świadczą usługi dekarskie, w swojej ofercie mają szeroki wachlarz czynności począwszy od krycia dachów, a skończywszy na usuwaniu sopli.

Do najczęściej wymienianych usług, należą:

  • Pokrywanie dachów różnego rodzaju materiałami (np. dachówką ceramiczną, blachodachówką, blachą trapezową),
  • Naprawa istniejącego dachu polegająca na wymianie pokrycia lub elementów konstrukcyjnych,
  • Ocieplanie dachów,
  • Wstawianie okien połaciowych,
  • Montaż systemu orynnowania,
  • Prace rozbiórkowe,
  • Czyszczenie rynien, montaż płotków śnieżnych, usuwanie śniegu i sopli.

Jak wybrać profesjonalną firmę dakarską?

Zamierzając montować nowy dach lub remontować stary, najlepiej zarezerwować sobie trochę czasu na znalezienie odpowiedniej firmy, gdyż może się zdarzyć, że do tych najlepszych jest już długa kolejka oczekujących. Dobrych fachowców, jak w wielu innych przypadkach dobrze jest poszukiwać przez sieć znajomych, którzy korzystali z usług dekarskich i są zadowoleni z rezultatu współpracy.

Warto też wiedzieć, że istnieją organizacje zrzeszające firmy dekarskie, które mogą pochwalić się zawodowymi sukcesami. Dobrym pomysłem będzie zorientowanie się w dotychczasowej działalności firmy, obejrzenie dachów przez nią wykonanych oraz ewentualnych certyfikatów i dyplomów.

Posiadanie przez firmę wpisu do KRS jest oczywistością, gdyż wszelkie prace związane z dachem są na tyle poważne i kosztowne, że należy je zlecać tylko legalnym, poważnym i uznanym firmom świadczącym również serwis gwarancyjny.              

Dekarz w Białymstoku i okolicach

W Białymstoku pokrycia i akcesoria dachowe oraz pełen zakres różnego rodzaju usług dekarskich oferuje firma „Dachy Białystok” zatrudniająca fachowy zespół dobrze wykwalifikowanych dekarzy realizujących zlecenia o różnym stopniu trudności. Można tu również liczyć na pomoc w doborze odpowiedniego pokrycia dachowego, orynnowania czy okien dachowych oraz kompleksowe doradztwo na każdym etapie prowadzonych robót.

kwi 16, 2018